Skip to main content

Sıkça sorulan sorular

Sorularınız mı var ? Rahat bir nefes alın, yanıtları bizde.

Breathe Right® Burun Bandı nedir?

Breathe Right® Burun Bandı, daha iyi hava akışı ve daha rahat nefes almanıza yardımcı olmak için burnunuzu/burun deliklerinizi hafifçe kaldırıp açan yay gibi esnek bantlardır. Breathe Right® Burun Bandı, ilaç içermez ve burun tıkanıklığında anında hissedebileceğiniz ferahlık sağlar.

Breathe Right® Burun Bandı ilaç içerir mi?

Hayır! Breathe Right® Burun Bandı burun tıkanıklığını gidermenin ilaç içermeyen bir yoludur.

Breathe Right® Burun Bandını nereden satın alabilirim?

Breathe Right® Burun Bandı, en çok tercih ettiğiniz eczane veya marketin sağlık reyonunda bulunabilir. Breathe Right® Burun Bandını markette bulamıyor musunuz? Bantların yerini bulmak için market görevlisinden yardım isteyebilirsiniz.

Breathe Right® Burun Bandını nasıl etki gösterir?

Her bir burun deliği kanadının tam üstündeki bölgeye hafifçe yapıştırılan Breathe Right® burun bandı, “yay gibi” esnek bir formda benzersiz olarak tasarlanmıştır. Bantlar orijinal şekline geri dönmeye çalışırken, burun kenarlarını hafifçe kaldırır ve burun tıkanıklığını anında hissedebileceğiniz ferahlamayı sağlar. 

Breathe Right® Burun Bandı nasıl kullanılır?

“Sormanız bizi memnun etti! Şu adımları uygulayabilirsiniz:

Cildi temizleyin
Yapışkan bant, ıslak, yağlı veya nemlendirilmiş cilde iyi yapışmayacağı için, uygulamadan önce burnunuzu yıkayın ve kurutun.

Ebat önemlidir
Hangi bandın size uygun olduğuna karar vermenizi kolaylaştırmak için farklı ebatlar ve cilt hassasiyetlerine göre üretilmektedir.

Bandın konumu önemlidir
Burun/burun deliklerinizin dışa doğru genişlediği yerin tam üstüne bandın yapışkan tarafını yerleştirin.

Rahat nefes alın
Burnunuza yapıştırdığınız bandı sağlamlaştırmak için hafifçe ovun. Derin bir nefes alın. Şimdi daha rahat nefes alabilirsiniz.

Çıkarmak için
Yüzünüzü ılık su ile 10 dakika yıkayın, daha sonra bandın her iki tarafını nazikçe kaldırın ve çıkarın. İşte oldu!”

Hangi Breathe Right® Burun Bandının benim için uygun olduğunu nasıl anlarım?

Genel olarak, çocuklar ve küçük burunlu yetişkinler için küçük/orta ebadı, daha büyük burunlu yetişkinler için büyük ebadı tavsiye ediyoruz.

Size en uygun bandı bulun

Breathe Right® Burun Bandını daha uygun hale getirmek için yarıya bölebilir miyim?

Hayır. Breathe Right® Burun Bandını kesmek ürünün işlevselliğini/bütünlüğünü bozacak ve fayda sağlamamasına neden olacaktır.

Breathe Right'ı kimler kullanabilir ve ne zaman kullanılmalıdır?

Breathe Right® Burun Bandının faydaları, gece vakti burun tıkanıklığı veya mevsimsel alerjilerden kaynaklanan burun tıkanıklıkları ile sınırlı değildir. Aksine, Breathe Right® Burun Bandı hemen hemen her yerde daha rahat nefes almanızı sağlar. Breathe Right® Burun Bandı daha rahat hava akışı için burnu hafifçe açar. Genel sağlık için, dinlenme veya hafif egzersiz esnasında, Breathe Right® Burun Bandı her zaman, her yerde daha rahat nefes almanızı sağlar!

Breathe Right® Burun Bandı burun tıkanıklığına karşı nasıl etki gösterir?

Soğuk algınlığından veya alerjilerden kaynaklanan burun tıkanıklığı burundan nefes almayı zorlaştırarak, burun içindeki zaten küçük olan nefes alma alanını daha da daraltır. Breathe Right® burun bandı burun deliklerini genişletir, daha kolay hava almanızı sağlar ve anında hissedebileceğiniz ferahlık sağlar.

Breathe Right® Burun Bandı horlama konusunda yardım edebilir mi?

Burun tıkanıklığından sıkıntı çektiğiniz zaman, kesinlikle! Breathe Right® Burun Bandının gece vakti burun tıkanıklığını anında giderdiği kanıtlanmıştır. Daha fazla hava akışı için burnunuzu açan, Breathe Right® Burun Bandı size anında hissedebileceğiniz rahatlama sunar ve sizi horlama kabusundan kurtarır.

Eğer horlamanızın uyku apnesi gibi ciddi bir durumun belirtisi olduğundan şüpheleniyorsanız, lütfen doktorunuza danışın. Breathe Right® Burun Bandı, uyku apnesinin tedavisi için tasarlanmamıştır.

Breathe Right® Burun Bandı uyumama yardım edebilir mi?

Evet, edebilir! Daha rahat nefes almak daha iyi uyku demektir. Gizli nefes alma güçlükleri bile yatakta sürekli dönme, kesintili veya rahatsız uyku, sık sık uyanma veya yorgun uyanmaya yol açabilir. Breathe Right® Burun Bandı, daha rahat nefes alabilmeniz için burnunuzu açar.

Breathe Right®Burun Bandı kıkırdak eğriliği sorunu yaşayanlara nasıl yardımcı olur?

Nüfusumuzun büyük çoğunluğu burun kıkırdak eğriliğinden muzdariptir (burun içinde burun deliklerini ayıran kıkırdak veya kemiğin eğrilmesi). Bir veya her iki burun deliğinin hava akışının blokajı, zorlukla uyuma, kronik burun tıkanması ve yüksek sesli nefes alma veya horlama, bu durumun belirtileri arasında sayılabilir. Breathe Right® Burun Bandının ameliyatla tedaviye bir alternatif olarak düşünülmemesi gerekirken, burunda hava akışını iyileştirip daha kolay nefes almanıza yardımcı olabileceği söylenebilir. Daha da iyisi anında hissedebileceğiniz ferahlamayı sağlayacaktır.

Breathe Right® Burun Bandını kimler kullanabilir?

Breathe Right® Burun Bandını herkes kullanabilir! Breathe Right yetişkinler için uygundur ve ilaç içermediğinden 5 yaş üstü çocuklar için de güvenlidir. Renksiz / şeffaf bantlar hassas ciltler için uygundur. Böylelikle isteyen herkes güvenle kullanabilir!

Breathe Right® Burun Bandı kimler için uygun değildir?

5 yaşın altında herhangi bir çocuğun veya latekse alerjisi olan kişilerin Breathe Right® Burun Bandını kullanmaması gerekir. Ambalaj, alerjik reaksiyonlara sebep olabilecek, doğal kauçuk lateks ile kaplanmıştır. Bantlar tıbbi sınıfta bir yapıştırıcı ile imal edilmiştir. Yaralar, güneş yanıkları, tahriş olmuş cilt veya çatlamış cilt üzerinde kullanmayın.

Breathe Right® Burun Bandı çocuklar için güvenli mi?

Evet, Breathe Right® Burun Bandı 5 yaşından büyük çocuklar için güvenlidir. Çocuk yüzüne en uygun olarak küçük / orta ebat önerilmektedir. Ebeveynlerin, bantların uygulama ve çıkarılmasında çocuklara yardım etmesi önerilir.

Breathe Right® Çocuklar İçin Burun Bandı hala üretiliyor mu?

Breathe Right® Çocuklar İçin Burun Bandı artık üretilmese de, küçük /orta ebat bantlar, çocuk yüzüne en uygun olanlardır. Breathe Right® Burun Bandı 5 yaş ve üstü için güvenlidir (Yine de ebeveynlerin bantların uygulama ve çıkarılmasında çocuklara yardım etmesi önerilir). Breathe Right® Burun Bandının nasıl uygulanması ve çıkarılması gerektiğinin detaylarına göz atabilirsiniz.

Breathe Right® Şeffaf Burun Bandının Orijinal bantlardan farkı nedir?

Breathe Right® Şeffaf / Renksiz/ Hassas* Burun Bandı, Orijinal / Bej / Klasik* Burun Bandıyla aynı şekilde çalışır.

Fakat, kullanılan malzemeler biraz farklıdır. Orijinal / Bej / Klasik’in malzemesi daha gözeneklidir – bant paketten çıkarılıp havaya maruz kaldığı zaman, yapışkanlık fazına ulaşır. Şeffaf / Renksiz / Hassas tam tersi yönde işler. Malzeme gözeneksizdir ve havanın yapıştırıcı malzemeye ulaşmasını önleyerek kullandıktan sonra çıkarmayı kolaylaştırır. Yani cildiniz kuru veya hassas ise, Şeffaf / Renksiz / Hassas bantlar sizin için en uygunu olacaktır!

* Orijinal / Bej / Klasik olarak adlandırılan bantlar, değişik ülkelerde değişik açıklamalara sahip olsa da, hepsi aynı üründür.

* Şeffaf / Renksiz / Hassas olarak bantlar, değişik ülkelerde değişik açıklamalara sahip olsa da, hepsi aynı üründür.”

Breathe Right® Burun Bandını ne kadar süre kullanabilirim?

Breathe Right® Burun Bandı günlük bazda kullanılabilir. Günde 12 saatten fazla kullanmayın. Eğer döküntü veya tahriş meydana gelirse, kullanmayı durdurun. Her bir bant sadece tek kullanım içindir – tekrar uygulamayın; yeni bir bant kullanın.

Breathe Right® Burun Bandını çıkarmanın en uygun yöntemi nedir?

Yüzünüzü ılık su ile 10 dakika yıkayın, daha sonra bandın her iki tarafını nazikçe kaldırın ve çıkarın. Burada “nazik” anahtar kelimedir! Yavaş ama istikrarlı olan yarışı kazanır. Duştayken de çıkarabilirsiniz.

Bandı çıkardıktan sonra burnumun üstünde iz kalır mı?

Breathe Right® Burun Bandını, daima ılık su ile yüzünüzü yıkarken veya duştayken çıkarın. Bandı her zaman nazikçe çıkarın.

Kızarıklık, tahriş, ağrı, soyulma veya kanama gibi uygulama yeri reaksiyonu meydana gelebilir. Burun bantları kullanırken döküntü, kaşınma ve şişme dahil aşırı hassasiyet reaksiyonları meydana gelebilir. Eğer bu olursa, kullanmayı durdurun.”

Aynı burun bandını birkaç kere kullanabilir miyim?

Breathe Right® Burun Bandı sadece tek kullanım içindir. Bantları tekrar kullanmayın, yapıştırıcı birkaç kere kullanmak üzere dizayn edilmemiştir. Breathe Right® Burun Bandı 12 saatten daha fazla süre kullanılmamalıdır.

Breathe Right® Burun Bandı lateks içerir mi?

Breathe Right® Burun Bandı tıbbi sınıfta bir yapıştırıcı ile imal edilmiştir. Ürünün ambalajı duyarlı kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilecek, doğal kauçuk lateks içerir. Latekse alerjisi olan kişiler Breathe Right® Burun Bandını kullanmamalıdır.

Breathe Right® Burun Bandı glüten içerir mi?

Breathe Right® Burun Bandı glüten içermez.

Breathe Right® Burun Bandının son kullanma tarihi var mı?

Tüm Breathe Right® Burun Bandı ürünlerinin dış kutusu üzerinde bir son kullanma tarihi bulunur.

İlaç içermez ve ilaçlarla güvenle kullanılır

Daha Rahat Nefes Alın, Daha İyi Uyuyun

Daha iyi bir gece uykusu için horlamayı azaltır

Burun tıkanıklığını giderdiği klinik olarak kanıtlanmıştır

Soğuk algınlığından kaynaklanan burun tıkanıklığını giderir

Burun tıkanıklığını giderir

Daha Rahat Nefes Alın, Daha İyi Hissedin

Daha Fazla Hava Alın. Daha rahat nefes alma bizimle başlar

This site is registered on wpml.org as a development site.